Yksinkertainen hajuvesi, joka toimii – Finen raikkaalla sitrustuoksulla
Pakkaus
Fine Accoutrementsin aftershavet tulevat vanhanaikaisissa, paksupohjaisissa ja painavissa lasipulloissa. Pullon mitat ovat korkin kanssa noin 11,5cm x 6,5cm x 3cm. Suuaukko on pienireikäinen, kätevää ja perinteistä annostelua varten. Tyylikäs lisä kylppärin kaappiin.
Finen uusi aluevaltaus
Tämä Finen uutuus on jatkoa hyvin alkaneelle tuotelinjalle. Hajuvesi tekee mitä pitääkin: tuoksuu taivaalliselta!
Tuoksu
Fine Accoutrements on tunnettu varsin liberaalista tuoksujen käytöstä, joten kunnon nautinto siltä osin on taattu vaahdotuksen aikana. Aromi valtaa nopeasti koko kylppärin. Tuoksut ovat aina kovin yksilöllisiä, mutta sanottakoon silti, että Fineä on vaikea voittaa niissä.
Italian Citruksesta huokuu Välimeren miehen itsevarmuus. Tämä oli kuulemma kaikista Finen tuoksuista vaikein kehittää, mutta kylläpä oli sen arvoinen. Kyseistä tuoksua on myös vaikein kuvailla, se täytyy itse kokea. Mikään synkistelijän tuoksu tämä ei missään tapauksessa ole.
Italian Citrus on saanut inspiraationsa yli sata vuotta vanhasta Acqua di Parma Colonia (1916) tuoksusta. Italian Citrus on monimutkainen yhdistelmä sitrusta, eri kukkaislajeja sekä miehekästä myskiä.
Valmistus
Finen hajuvedet valmistetaan in the US of A. Finen alkuperäiset aftershavet innostivat monet muutkin artesaanit kehittelemään kotilabroissaan erilaisia, mielenkiintoisia partavesiä markkinoille.
Shave Clubin tuomio
Toimii! Jos Fine tekee jotain, se yleensä onnistuu siinä. Erittäin raikas sitruksen tuoksu!
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.