Proraso parranajosetti matkalle
Proraso shaving Travel kit
Kätevä parranajo matkasetti Prorasolta. Sisältää pikkusudin, sekä matkakokoiset pre-shave voiteen, parranajovoiteen ja aftershave-balsamin. Näillä helppo tutustua sarjaan ja/tai ottaa matkalle mukaan.
Settiin kuuluu:
- Pieni partasuti
- 15ml vihreä pre-shave -voide
- 10ml vihreä parranajovoide
- 25ml valkoinen aftershave-balsami
Prorason vihreä sarjan tuotteissa tuoksuna raikas menthol ja eucalyptus. Vihreä sarja on myös Prorason ensimmäinen tuotelinja ja siksi jo voidaan puhua klassikosta ja asiakkaiden kestosuosikista.
Valkoinen sarja on pehmeä ja lempeä, miedon tuoksuinen herkkäihoisillekin sopiva vihreä tee ja kaura-sarja.
• Ei sisällä eläinperäisiä ainesosia
• Ei sisällä parabeenejä, ftalaatteja, silikonia, mineraaliöljyä, keinotekoisia värejä tai SLS
• Tehty Italiassa
Tämän lisäksi kannattaa reisuun päälle tietty napata höylä, terät ja matkakotelo mukaan.
Prorasoa voi kutsua myös märkäajajien massabrändiksi. Syynä lienee Prorason loistava hinta-/laatusuhde, intohimo tehdä ammatilaistason tuotteita partureille ja suoraan kuluttajille, sekä pitkä kokemus alalta jo vuodesta 1908.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.