Soaphoria “Sitruspommi” suolakuorinta, 255ml
Soaphoria “Citrus Bomb” Salt Scrub, 255ml
Mieltä piristävä aromaterapeuttinen orgaaninen suolakuorinta.
Soaphorian suolakuorinnat syväpuhdistavat, kuorivat, hoitavat sekä kosteuttavat ihon tehokkaasti ja hellävaraisesti. Suolan puhdistavan ja kuorivan vaikutuksen ansioista kuorinta poistaa epäpuhtaudet ja kuolleen ihosolukon iholta. Hoitava sheavoi sekä kookosöljy puolestaan kosteuttavat ja hoitavat ihoa. Kuorinnan jälkeen iho on ihanan sileä, pehmeä ja hyvin kosteutettu, sekä miellyttävän tuoksuinen.
Sitruspommi -suolakuorinnan sisältämät sitrushedelmien eteeriset öljyt soveltuvat erityisesti rasvaisen ihon hoitoon. Ne auttavat tasapainottamaan talituotantoa sekä parantamaan ihon sävyä. Nämä eteeriset öljyt auttavat myös lieventämään stressiä ja virkistämään mieltä.
Tuote ei sisällä kemikaaleja, säilöntäaineita, palmuöljyä eikä eläinrasvoja.
Kenelle?
- Kaikille ihotyypeille
- Erityisesti rasvaiselle ja sekaiholle
- Selluliittisille ihoalueille
Milloin?
- Kun iho on harmaa ja hilseilevä
- Kärsit ihottumasta ja kutinasta (varo kuitenkin rikkoontunutta ihoa, sillä suola kirvelee)
- Kaipaat sileää ja pehmeää ihoa
Vaikuttavat aineet:
Kookosöljy – Kosteuttaa ja pehmentää ihoa. Auttaa myös lievittämään iho-ongelmia, kuten atooppista ihottumaa sekä kuivan ihon ongelmia.
Sheavoi – Sisältää runsaasti ihoa pehmentävää, suojaavaa sekä ihoärsytystä rauhoittavaa E-vitamiinia. Tuotteessa käytetty sheavoi on eettisesti tuotettua.
Tuoksu:
Voimakas mieltä piristävä ja virkistävä raikas sitruksinen tuoksu, joka jää tuoksumaan iholle käytön jälkeen. Yhdistelmä aitoja eteerisiä öljyjä: appelsiini, mandariini, sitruuna ja greippi.
Käyttö:
Levitä kuorinta-ainetta tasaisesti kostealle puhtaalle iholle ja hiero kevyin liikkein. Voit myös antaa suolan vaikuttaa ihollasi jonkin aikaa ja mennä mietoon saunan löylyyn. Tämä rentouttaa ja virkistää sekä kehoasi että mieltäsi kokonaisvaltaisesti. Lopuksi huuhtele kuorinta-aine pois, mutta älä pese saippualla, jotta tuotteen sisältämät öljyt sekä voi jäävät kosteuttamaan ja hoitamaan ihoasi. Taputtele iho pyyhkeellä kuivaksi. Lopputuloksena sinulla on pehmeä, sileä ja hyväntuoksuinen iho.
Huom! Lattia voi jäädä liukkaaksi kuorinnan jälkeen.
Ethän päästä vettä kuorinta-aineen sekaan, etteivät suolakiteet sula. Tuotetta kannattaa ottaa lusikalla.
Vinkki!
Voit uusiokäyttää ihanan lasipurkin pesemällä sen huolellisesti käytettyäsi tuotteen loppuun.