Solomon’s Beard “Black Pepper” partaöljy, 30ml
Solomon’s Beard “Black Pepper” partaöljy, 30ml
Solomon’s Beard Black Pepper -partaöljyn pääraaka-aineena toimii piperiini (mustapippurin alkaloidi) jonka uskotaan stimuloivan endorfiineja ja aktivoivan lempeä nostattavia vaikutuksia 😏💗
Partaöljy hoitaa ja ravitsee partaasi, jättämättä siihen öljymäistä tunnetta!
Pääraaka-aineet:
- Piperiini (mustapippurin alkaloidi) -uskotaan stimuloivan endorfiineja ja aktivoivan lempeä nostattavia vaikutuksia
- Arganöljy -E-vitamiini ja rasvahapot ravitsevat partaa
- Jojobaöljy -auttaa palauttamaan ihon lipidikalvon tasapainon
- Manteliöljy -pehmentää ja kosteuttaa partaa
Ominaisuudet:
- Kasviperäinen tuote, jota ei ole testattu eläimillä
- Kosteuttaa, ravitsee ja energisoi
- Imeytyy helposti jättäen kevyen, öljyttömän tunteen partaan
- Sopii päivittäiseen käyttöön
Käyttö:
- Hiero muutama tippa öljyä partaan ja ihoon sen alla
- Kuivaan partaan > jättää upean kiillon
- Kosteaan partaan > selvittävä, korjaava ja pehmentävä vaikutus
Italiassa ja italialaisella tunteenpalolla perustettu Solomon’s Beard tarjoaa laatua arvostaville parrakkaille herrasmiehille täysin kasviperäisiä ja luonnonmukaisia parranajo- ja parranhoitotuotteita.
Partatuotteiden lisäksi tuotemerkiltä löytyy myös laadukkaat tuotteet ihon- ja hiustenhoitoon sekä hiusten muotoiluun.
Tuotesarjan perustajat halusivat kehittää ainutlaatuisen sarjan, jossa raaka-aineet ovat tarkasti valikoituja ja tuotteet suunniteltu vaativaan makuun. Myös tuotteiden tuoksumaailma tarjoaa piristävää vaihtelua: papayaa, mustapippuria, santelipuuta, sitruunaa, lehmusta… kyllä saapasmaassa osataan!
Grooming for modern gentlemen. 100% Made in Italy.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.